עצים להסקה

 
לוג -עצי אלון מבוקע להסקה - - מיובאים לישראל על חברתנו  מאירופה -ונחשבים לעצים איכותיים שמגודלים למטרות תעשיה והסקה ובעלי תקנים ואישורים מתאימים.
העצי אלון ארוזים בשקי רשת של15קג  -העץ הנו עץ מבוקע באורך של  מ30 סמ עד 35 סמ ובקוטר של 5-16 סמ, עץ אלון נחשב לאיכותי ביותר בין עצי ההסקה באירופה - זמן הבעירההארוך  וכמות האפר הקטנה  הופכים אותו למבוקש והאיכותי ביותר .
אופן האריזה של שקי רשת מאפשר הובלה ואחסנה נוחה ביותר -כמות העץ ברורה ואינה לפי אופיו של מוכר העצים,כמו כן כחלק ממדיניות משרד החקלאות העצים עוברים הליך חיטוי,כך שלא תהיה סכנת הדבקה של מזיקים  טרמיטים - במיוחד לריהוט הבית
 . משקל שק עץ הינו כ15- 17 ק"ג נטו
עץ מבוקע  ,האלון נחשב גם בתעשיית הרהוט וכן להסקה לעץ איכותי HARED WOOD (עץ קשה ) גם צבעו יפה וגם תכונותיו הם תפוקת אנרגיה גבוהה משל רוב העצים -ולכן נחשב לאיכותי והמועדף ברחבי העולם  ובאירופה בפרט. ביקוע העץ משחרר בזמן השריפה אנרגיה רבה מרגע הבעירה -מאחר וליבת עץ מכילה את רוב האנרגיה -כך אין צורך בהמתנה לשריפת המעטפת..כמו בגזע רגיל.
סידור "הלוגים" בתוך שק רשת (UV) מאפשר לייבש את הגזע המבוקע טוב יותר ,וכן להאחסן בצורה מסודרת וללא אובדן נפח כפי שיש במערום עצים .
את העץ ניתן לשלב כתוסף לגלילי הגפת -בעיקר לתוך הלילה -לבעירה ממושכת מאד.
פיל מציעה שילוב כלכלי ומשתלם באיכות החימום והעלות -נמוכה 

קו"ב אמיתי - בדרך כלל מסופקים רוב עצי ההסקה בתפזורת  בתוך עגלה או משאית שנפחה ידוע. אך בגלל סידור או ליתר דיוק חוסר הסידור של העצים והמבנה הלא אחיד וישר נוצרים חללי אויר רבים 
בין העצים -(בין 30%ל50% )כך שמכירה על בסיס נפח מותירה מרווח תמרון רחב למוכרים ,גם סוג העץ והמסה (הדחיסות של העץ) משנה מהותית את איכותו ומשך הבעירה שלו,עצי האלון נחשבים לעצים קשים.שכמות הקלוריות שמופקות בשריפה גבוהה בהרבה מכל סוגי העץ הסקה האחרים -ולא נחשיב את העצי גינה ...(ועץ מעורב )בארץ נמכרים בעיקר עצי גינה על ידי מרכזי הגזם שמאפשרים להם לקבל מהעיריות (וגם כסף עבור הפינוי ) ובמקום לרסקו ניתן לראות את העץ נסחר שנית ..וזה בסדר ...אך זה לא עץ להסקה.
  
על מנת לתת את המידה הנכונה ולא רק את העץ הטוב ביותר -בחרנו באריזה נוחה ונכונה -גם הנפח מדוייק מאחר וסידור הלוגים בשק הרשת אינו מותיר כלל חללי אויר -וגם נוחות הסידור במחסן והפריקה לבית הופכת את המוצר למשתלם והנוח ביותר .
לחות עץ לח אינו בוער טוב ! אנרגיה רבה מבוזבזת באידוי המים - האיכות בעירה טובה פחות -ויתכן גם פיח על חלון הזכוכית,אדי המים שעולים בארובה לוכדים חלקיקי גופרית ..ונוזלים לאורך הארובה 
כך שחלודה זו התוצאה המזיקה לקמין ולארובה.
עצי האלון שלנו  בעלי % לחות של כ16% ופחות . מתחת ל10 % לחות העץ יכול להישרף מהר יותר .

ארומה -לעצי האלון לא רק מראה יפה ומרשים-אלה גם ארומה נעימה  בבית ומחוצה לו.(לכן עץ האלון גם משמש לתעשיית חביות היין)

שימוש משולב -עצי הסקה ו בריק עץ -משלב את איכות הבעירה וטובה ביותר לאורך שעות רבות  תוך שמירה על הטבע - במחזור  השבבי עץ בתעשיה באירופה  הופכים את השבבי עץ לבריקעץ  המשמש כתחילף לעצי הסקה  -יתרונות הבריק עץ ללא עשן-וכמעט ללא אפר וכן הנאה מבעירה חזקה יציבה לאורך כל היום והלילה במידה ונדרש.

מחיר העצי הסקה - לאחרונה יש ייבוא של עצי הסקה ... מקביל   זה מהלך מבורך אך איתו גם נכנסים גורמים מבלבלים...לכן בחירה יש לקחת בחשבון:


סוג העץ ,נפח המכירה --בתפזורת ? בשק? מה גודל השק ?מה משקלו? האם כולל הובלה ? האם כולל מע"מ ? (אם בכלל ) ..האם יש עוד כוכביות ** לגבי סוג הפריקה.
 
לאחר בדיקת כל המשתנים -תוכלו להגיע למסקנה ...אנו מתחייבים למחיר הזול ביותר למוצר הטוב ביותר ...!!! ובשירות האדיב והאמין ביותר .